Когато става въпрос за процеса на продуктово развитие, симулациите са много важни, а способността да интегрираме симулации и реални продукти във фазата на проектиране е още по-критично. Затова Hewlett Packard Enterprise заедно с партньора си PTC Inc. създават един нов процес, който използва интернет на нещата и данни от крайни устройства в реално време за да могат да предвиждат аварийни ситуации и дефекти при оборудване.

„Инженерите могат да сравнят техните идеи и дизайнерски подходи с реален физически продукт и да ускорят времето за пускане на продукта на пазара. Това е много важно, защото ние адресираме един от основните елементи на дигиталната трансформация в нашите корпоративни системи.“, отбелязва Оливие Франк, глобален директор продажби на Edgeline и IoT партньорства в HPE.

По време на HPE Discover в Мадрид, Франк посети theCUBE – мобилното студио за предаване на живо на SiliconANGLE Media, където говори за новите IoT технологии с домакините си Дейв Веланте и Питър Бурис, както и Курт Багер, вицепрезидент IoT, EMEA, на софтуерната компания PTC. Заедно те дискутираха съхранение на данни чрез симулация и начини на приложение на тази дизайнерска технология.

Революция в дигиталния дизайн

В сърцето на сътрудничеството между HPE и PTC е революционно развитие при дигиталния дизайн, което обединява IoT и интегрирането на данни от крайни устройства с добавена реалност (augmented reality). Инженерите могат да използват данни от свързаните с различно оборудване сензори и да интегрират информацията в прецизно симулиран модел, за да симулират реални условия на околната среда. С други думи, те могат да създадат дигитален близнак.

„Системата е захранена с реални данни, така че ние имаме идеално копие на реална ситуация.“, поясни Багер. „Така можем да се връщаме обратно и да преценим дали калкулациите и проектирането, което сме правили са с показателите, които търсим или трябва да направим промени.“

Системите за edge computing на HPE събират, обработват и подават данни на „близнака“, а платформата на PTC използва IoT приложения и AR, за да създават идентичен на реалността образ за симулации на реалния свят. При един такъв проект в петролната индустрия, инженерите могат да експериментират с дигиталния близнак симулация на подземно петролно находище и да видят как вкарването на вода под голямо налягане в различни места влияе на потока петрол.

„Всичко това се превръща в платформа за индустриални иновации – от създаването на продукта през управление на неговия цикъл и бизнес модел.“, заключи Багер.

Вижте пълното видео на разговора за IoT и индустриалното им приложение: