HPE представи GEN10 на своята Apollo 6500 платформа. В допълнение, компанията пуска на пазара и множество решения за AI (изкуствен интелект), проектирани да помогнат на организациите да оптимизират и повишат употребата на такъв тип технология.

Apollo 6500 с XL270d Gen10 сървър поддържа до осем Pascal или Volta процесори на Nvidia като P40, P100 и V100, но в допълнение новото поколение позволява използването на NVLink конфигурации за връзка със Skylake и сериите 6100 и 8100 Intel Xeon процесори с до 28 ядра.

За напълно оборудван сървър, само V100 ще ви дадат пиково представяне от 62 терафлопа, а ако добавим и Intel 8180, теоретично възможният максимален капацитет достига до 66 терафлопа. HPE поясняват, че новото решение предлага три пъти по-бързо представяне при използване на deep learning модели, в сравнение с предишното поколение, оборудвано с P100. Данните са според самостоятелни проучвания, използващи Caffe и TensorFlow при моделите inception3, resnet50 и vgg16.

Apollo 6500 Gen10 е специално насочена към deep learning натоварвания и HPC приложения, които включват сложни симулации и моделиране. Както казват от HPE: “иновативен дизайн на системата“, който „позволява висока степен на гъвкавост с множество опции за конфигурация и топология, за всякакво възможно натоварване“.

Нов дизайн на HPE Apollo 6500 Gen10

Въвеждането в системата на Nvidia NVLink 2.0 технологията позволява 10 пъти по-бърза връзка между графичните процесори в сравнение с традиционния PCIe Gen3 интерфейс. Сървърите включват четири високоскоростни адаптери (Ethernet, Intel Omni-Path Architecture, InfiniBand EDR и InfiniBand HDR).

Новите предложения за изкуствен интелект от HPE са насочени към организации, които изпитват трудности при въвеждането на machine learning/deep learning решения. Според скорошен доклад на Gartner, само 4% от големите компании са въвели machine intelligence в съществен мащаб. „Все повече клиентите осъзнават, че проблемът не е при модела, не при алгоритмите, не при графичните процесори, а при това, което идва преди и след това.“, казва Панкаж Гоял, вицепрезидент Hybrid IT Strategy и AI, HPE.

За да помогне на изоставащите да достигнат лидерите при въвеждането на тези технологии, HPE пуска на пазара цялостно AI портфолио от решения, което освен Apollo 6500 включва:

HPE Digital Prescriptive Maintenance – индустриално решение, което автоматизира идентифицирането на проблеми и повишава производителността на индустриалното оборудване. Услугите са вече налични в Европа.

HPE Artificial Intelligence Transformation Workshop – еднодневен работен семинар, който помага на клиентите да проучват и приоритизират въвеждането на AI приложения.

HPE подписа договор и с WekaIO

HPE сключи партньорство с доставчика на флаш съхранение WekaIO за предлагане на софтуера за съхранение WekaIO MATRIX, в допълнение на решенията за съхранение на HPE Lustre.

„Клиентите, които искат да използват deep learning, срещат различни предизвикателства като липса на вече утвърдени приложения на технологията и технологични възможности, които да оптимизират времето и стойността на проектите, тяхното представяне и ефективност.“, казва Стийв Конуей, старши вицепрезидент в Hyperion Research.

“Експертността на HPE тази област, техните услуги, технологии и инженерни партньорства подсказват, че компанията ще играе водеща роля при навлизането на AI в компаниите през следващите години.“

„За да направим AI достъпен за множество приложения, deep learning разчита на високопроизводителни компютърни технологии за идентифициране на модели и взаимовръзки в огромни масиви от данни. Но традиционните високопроизводителни системи са неспособни да смогнат на тези изисквания.“, казва Гоял.

„HPE Apollo 6500 Gen10 System е специално създадена, за да позволи на организациите от всякакъв мащаб да реализират ползите от deep learning по-бързо от всякога. А с файловата система на WekaIO, HPE вече осигурява търсения капацитет за големи натоварвания с ниска латентност.“